edit_location
calendar_today
calendar_today


edit_location
Araç Arama
edit_location
edit_location


calendar_today
calendar_today
Yakıt tipi
Vites tipi
Markalar

Adana

    
Araç Kiralama için Lütfen Bekleyiniz.
En iyi araçlar ve en avantajlı fiyatlar için lütfen bekleyiniz


Adana Araç Kiralama

  Çukurova havzasında bulunan ve yemek kültürüyle size kapılarını açan, tarihiyle, deniziyle, leziz yemekleriyle Adana sizi beklemektedir. Seyhan nehrinin ikiye böldüğü şehirde, nehir kenarında yürümekten büyük zevk alacaksınız. Taş köprüsü manzaralı kafelerde kahvenizi yudumlarken Akdeniz’in sıcak iklimi sizi rahatlatacaktır. Şehirde küçük bir havalimanı da bulunmaktadır. Küçük olmasına rağmen Türkiye’nin yoğunluk bakımından 6. büyük havalimanıdır. Adana’ya geldiğinizde araç kiralamak isterseniz hem şehir merkezinde ki hem de havalimanında bulunan Çizgi Rent a Car ofisimizden dilediğiniz size en uygun kiralık aracı alabilirsiniz.  

Adana’ya Ne Zaman Gidilir?

Akdeniz iklimi etkisinde bulunan Adana’ya her dönem gidilebilmektedir. Ancak yazların çok sıcak olmasından ötürü daha çok bahar ayları tercih edilmelidir. Çok soğukların olmadığı düşünüldüğünde kış ayları bile geziniz için ideal olabilir. Adana’ya gidilecek en kötü zaman 40 derece sıcaklığın görüldüğü Temmuz ve Ağustos aylarıdır.  

Adana’da Nerede Kalınır?

  Seyhan nehrinin ikiye böldüğü şehirde, bir yanda lüks oteller bulunurken bir yanında daha butik kent otelleri bulunmaktadır. Bütçenize uygun konaklama seçenekleri bulabileceğiniz şehir merkezinde; otel, pansiyon, misafir evleri bulunmaktadır. Ayrıca daha ucuz konaklama tercih ederseniz biraz daha şehir dışındaki otel seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz.  

Adana’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

  İnsanlığın ilk zamanlarından tarihe sahip Adana’da bir çok tarihi ve kültürel miras bulunmaktadır.  Ancak bu şehre gelen çoğu insan lezzetli mutfağı için gelmektedir. Adını verdiği ‘’Adana Kebabı’’ bunlardan sadece en meşhur olanıdır. Bir çok yöreye özgü lezzetleri de bulabileceğiniz Adana’da yemekleri tatmaktan gezmeye vakit ayırmayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Seyhan Nehri üzerinde bulunan Taşköprü ise şehrin simgelerindendir. Aktif olarak kullanılan en eski köprü ünvanına sahiptir. Seyhan ve Yüreğir ilçelerini birbirine bağlayan köprünün etrafında bir çok park, kafe, restoran bulunmaktadır. Adana’nın sayılı ailelerinden olan Sabancılar ve Diyanet Vakfı ortaklığı ile yapılan Sabancı  Merkez Cami’yi de görmeden gitmeyin deriz. Balkanların ve Ortadoğunun kapasite olarak en büyük camisidir. 28.500 kişiye ibadet olanağı sağlamaktadır. Dış görüntüsü Sultanahmet Camii, iç dizaynı Selimiye Cami’ye benzemektedir.  

Adana Şehir İçi Ulaşım

  Adana’da ulaşımınızın büyük kısmını belediye otobüsleri sağlayabilirsiniz. Bunun yanında özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler de bulunmaktadır. Ancak belli bir saatten sonra toplu taşıma araçları hizmet vermemektedir. Ayrıca şehir merkezinde 13 kmlik bir metro da bulunmaktadır. Akıncılar ve Hastane arasında sefer yapmaktadır. Adana Havalimanından şehre ulaşım için de 135, 159, 250 ve 252 numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Ya da Havaş servisleri ile merkeze ulaşabilirsiniz. Web sitemizdeki arama bölümünden ya da Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Adana oto kiralama ofisimize gelerek sizin için en uygun fiyatlı otomobili seçebilirsiniz. Ve Adana’yı keşfetmek için sadece gaza basmanız yeterli olacaktır.
keyboard_arrow_up
phone comment

Teklif ve Haber Listesi

Haber listemize kaydolarak kampanyalar ve şirketimiz hakkında haberlerden öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz.