edit_location
calendar_today
calendar_today


edit_location
Araç Arama
edit_location
edit_location


calendar_today
calendar_today
Yakıt tipi
Vites tipi
Markalar

İzmir

    
Araç Kiralama için Lütfen Bekleyiniz.
En iyi araçlar ve en avantajlı fiyatlar için lütfen bekleyiniz


İzmir Araç Kiralama, Oto Kiralama Hizmeti

İzmir’i ve her ilçesi ayrı bir turizm cenneti olan ilçelerini gezmenin en rahat yolu ise İzmir'de araç kiralamaktır. İzmir’in en seçkin araç kiralama hizmetini veren Cizgi Rent A Car, İzmir Adnan Menderes Havaalanında ve İzmir Merkezde müşterilerini beklemektedir. Uygun fiyatlı İzmir araç kiralama imkanları için muhakkak 1 hafta öncesinden rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

Antik dönemlerden bu yana Ege bölgesinin incisi olmuş olan İzmir, ülkemizin en büyük üçüncü şehridir. Farklı kültürlere ev sahipliği yapan ve modern şehir dendiği zaman akla gelen ilk kent olan İzmir, çok kalabalık olmasına rağmen muhteşem doğal güzelliklere de sahiptir. Atina’dan sonra bölgenin en popüler şehri olması sebebiyle her sene yüz binlerce yabancı turistin akınına uğramaktadır. Turizm potansiyelinin yanı sıra, verimli toprakları sayesinde ülkemizin en önemli tarım alanlarından birisidir.

İzmir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulanlar

  İzmir'de nakit araç kiralayabilir miyim?
 • Aracınızı teslim alırken nakit ödeme ile araç kiralama işleminizi yapabilirsiniz.
  • İzmir'de oto kiralama işlemi yapmadan tatil yapmak ne kadar verim olur?
 • İzmir'de gezilecek çok fazla yer bulunmakta. Bu yerler merkeze uzak olduğu için aracınız olmadan gitmek sizin için dezavantaj olacaktır.
  • İzmir'de araç kiralama fiyatları ne kadar?
 • Fiyatlar kiralayacağınız araca ve sezona göre değişmektedir. İzmir'de en ucuz araç kiralama hizmetini sunan firmalardan biri Cizgi Rent a Car.
  • İzmir'de yıllık araç kiralayabilir miyim?
 • Yıllık araç kiralama işlemi yapabilirsiniz, bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.
  • İzmir'de en iyi araç kiralama firması hangisi?
 • İzmir'de oto kiralama işleminizi yapabileceğiniz bir çok firma bulunmakta. Cizgi Rent a Car farklı araç seçenekleri ile her bütçe için İzmir uygun fiyatlı araba kiralama işleminizi yapabileceğiniz bir firmadır.
 • İzmir Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

  Cizgi Rent A Car bünyesinde onlarca farklı araç ve model bulunduğu için araba kiralama fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Standart araç modellerimiz 100 ila 200 lira arasında günlük kiralama bedeline sahipken, daha lüks ve geniş araçların fiyatları biraz daha yüksek olabilmektedir. Araç kiralama fiyatlarının dönemsel olarak daha düşük veya daha yüksek olabileceğini de unutmayalım. Cizgi Rent A Car olarak müşteri memnuniyetini ve devamlılığını çok önemsiyor, bu sebeple daima ucuz araç kiralama fiyatlarını müşterilerimize sunuyoruz.

  İzmir’de Araç Kiralamanın Faydaları Nelerdir?

  İzmir, araç kiralamadan gezilmesi çok zor bir şehirdir çünkü İzmir’in güzellikleri merkezinden ibaret değildir. Sadece merkezi gezmek isteseniz bile çok kalabalık bir şehir olması sebebiyle özellikle tatil dönemlerinde ulaşım araçları çok kalabalık olacaktır. Bu da özellikle aile gezilerinin bir keyiften daha çok bir eziyete dönüşmesine yol açar. Halbuki çok uygun İzmir oto kiralama fiyatları ile kendinize özel aracınızı edinebilir ve ailenizi konforla gezdirebilirsiniz. Aracınızın olması İzmir gezinizin sadece merkezle sınırlı kalmasının önüne geçerek her biri saklı cennet olan İzmir ilçelerini ve hatta köylerini de gezebilmenizi sağlar. İzmir’in her metrekaresi doğal güzellikler içermektedir, aracınızı Cizgi Rent A Car’dan kiraladınız ve şimdi ihtiyacınız olan tek şey anılarınızı ölümsüz kılacak bir fotoğraf makinesi.

  İzmir’de Nerede Kalınır?

  İzmir tam bir turistik şehir olduğu için sorun yaşayacağınız tek şey konaklama olacaktır. Yılın her döneminde, her ilçede çok nezih ve doğanın içinde konaklama tesislerini bulabilirsiniz. Sadece bayram gibi herkesin tatil yaptığı zamanlar için erken rezervasyon imkanlarını mutlaka kullanınız. Bu sayede hem istediğiniz otellerde konaklayabilir hem de tatil bütçenizi koruyabilirsiniz. Yaz tatili en güzel geçirebileceğiniz ilçeler ise Çeşme, Urla ve Alaçatı’dır.

  İzmir’de Ne Yenir?

  İzmir, kendine has mutfağı ile ülkenin geri kalanından sıyrılmış ve adeta farklı bir medeniyet gibidir. İzmir’e gitmişken mutlaka Boyoz, Kokoreç, Söğüş, Boşnak Böreği, Kumru, Zeytinyağlılar gibi kültürel lezzetleri tüketin. Bunun yanında İzmir çok temiz sahilleri ve doğal olarak leziz deniz ürünleri ile meşhurdur. Köfte ve muhteşem bir kahvaltı da yine tercih edilebilecekler arasında.

  İzmir’de Neler Yapılır?

  Neler yapılmaz ki? İzmir öyle bir şehirdir ki, bir ömür boyu İzmir’de yaşasanız dahi canınız sıkılmaz ve mutlaka yapacak yeni şeyler bulabilirsiniz. İzmir gezilerinizde sizin ve ailenizin ihtiyacı olacak tek şey konforlu bir arabadır. İzmir araba kiralama işlemini yaptıktan sonra sizi hiç unutamayacağınız bir tatil bekliyor olacak.

  İzmir Saat Kulesi

  İzmir’in adeta sembolü haline gelmiş olan saat kulesi, İzmir’in gezilecek yerlerinin arasında en başta gelmelidir. Tarih boyunca milyonlarca insanın buluşma noktası olmuş olan İzmir saat kulesi, 20. yüzyılın başında yani Osmanlı döneminde inşa ettirilmiştir. Altında 4 adet çeşmesi bulunan kule, 25 metre uzunluktadır.

  İzmir Konak Meydanı

  Saat kulesi, kordon boyu, meşhur Konak Yalı Camii, tren garı ve Kemeraltı Çarşısı gibi onlarca önemli lokasyonun ortasında bulunan Konak Meydanı, aslında İzmir’in kalbi konumundadır. Günün neredeyse her saatinde aktif olan meydanda vakit geçirmenizi öneriyoruz.

  Konak İskelesi

  Tarihi olması sebebiyle önemli olan Konak İskelesinden vapurlar, İzmir’in en güzel ilçelerinden birisi olan Karşıyaka’ya kalkar. İzmir’e yolunuz düştüğünde muhakkak uğrayacağınız mekanlardandır.

  Konak Yalı Camii

  Küçük olmasına ve kimin tarafından yaptırıldığının bilinmemesine rağmen İzmir ile özdeşleşmiş bir camidir. Saat kulesinin hemen yanında bulunan Camii’nin 18. yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir.

  İzmir Tarihi Asansörü

  Hayatınızda hiç tarihi bir asansöre bindiniz mi? Bindiyseniz de bu bildiğinizden çok farklı bir asansör. Tam 110 yıllık olan bu asansör, Halil Rıfat Paşa Caddesine çıkmak isteyenler tarafından kullanılıyor. Asansörün tepesinde ise sizi muhteşem bir manzara bekliyor olacak. Yan tarafta ise bu manzara eşliğinde kahve içmek isteyenler için butik bir kafe bulunuyor.

  Tarihi Kemeraltı Çarşısı

  İzmir’in merkezi olan Konak meydanında bulunan Kemeraltı Çarşısı, kıyafet ve hediye başta olmak üzere binlerce eşyayı satın alabileceğiniz bir çarşı. Yeme içme imkanları da olan bu tarihi mekanı mutlaka en az bir kere görmelisiniz.

  Saint Polycarp Kilisesi

  Yine Konak merkezde bulunan kilise, tarihi açıdan büyük öneme sahiptir. 400 yıllık bir yapı olan Saint Polycarp kilisesi 17. yüzyıl İzmir piskoposu Polycarp için inşa ettirilmiştir. İç mimarisi oldukça etkileyicidir ve özellikle tarihi mimarilere meraklı olanların ziyaret etmesi tavsiye edilir.

  Key Museum

  İzmir’e 1 saatlik araç yolculuğu uzaklıkta bulunan bu tarihi araç müzesini mutlaka canlı canlı görmelisiniz. Merkeze biraz uzak olduğu için İzmir otomobil kiralama hizmetlerinden faydalanarak, aracınız ile gidebilirsiniz. 2015 yılında açılan müzede 200’e yakın otomobil ve motosiklet bulunmaktadır. Ülkemizin en büyük otomobil müzesi olan Key Museum, dünyanın en ünlü markalarının antika otomobillerini barındırmaktadır. Araçlara merakınız var ise hayatınızın en güzel günlerinden birisini yaşayacağınızın garantisini veriyoruz. Müze haftanın ilk iki gününde kapalıdır.

  Botanik Bahçe

  Doğada neredeyse tükenmiş olan yüzlerce çeşit bitkinin yaşatıldığı bir bahçeyi görmek ister misiniz? O zaman tek yapmanız gereken Ege Üniversitesi bünyesinde bulunan Botanik ve Herbaryum merkezini ziyaret etmek olacaktır. Bahçede sadece canlı değil aynı zamanda kurutulmuş yüzlerce çeşit bitki de bulunuyor.

  Kordon Boyu

  İzmir’i İzmir yapan en önemli yerlerden birisine geldi sıra. Sakin ortamı ve gözün alamadığı kadar uzayan şeridi ile İzmir Kordon Boyu, İzmir halkı için adeta bir aşktır. Çimlerin üzerine yayılarak gün batımını izleyebilir veya bisikletiniz ile tüm kordon boyunu turlayabilirsiniz. Sevdikleriniz ile akşamları muhabbet dolu yürüyüşler yapmak istiyorsanız, ülkemizde bunu en iyi yapabileceğiniz yer burasıdır.

  İzmir Doğal Yaşam Parkı

  Ömrünüz boyunca unutamayacağınız bir yer gezmeye hazır mısınız? Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parklarından birisi olan İzmir Doğal Yaşam Parkı, bir hayvanat bahçesinin kasvetinden çok uzak. Hayvanların adeta kendi doğal alanlarındaki kadar rahat yaşadıkları ve park yönetimi tarafından çok iyi ilgilenildiklerini görmek sizi de çok mutlu edecek. Çocuklu ailelerin bu doğal yaşam parkını gezip görmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz. İzmir oto kiralama ile aldığınız aracınız ile rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz doğal yaşam parkında otopark imkanı bulunuyor.

  Atatürk Müzesi

  Atatürk’ün bir dönem yaşadığı ve ülkemizin kaderini belirleyecek toplantılar yaptığı tarihi mekan. Her Türk vatandaşının ziyaret edip, mutlaka o havayı soluması gerektiğini düşünüyoruz.

  İzmir Arkeoloji Müzesi

  İzmir, doğal güzellikleri ve verimli toprakları ile daima medeniyetlerin ilgisini çekmiş, uğruna savaşlar verilmiş bir şehirdir. Hal böyle olunca antik çağdan bu yana onlarca farklı imparatorluk ve ülke bu şehirde yaşamlarını sürdürmüştür. Bu zenginliğin kalıntıları olan yüz binlerce antik eser ise İzmir Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor.

  Kuş Cenneti

  Tamamen doğal yapısına bırakılmış ve 200’den fazla kuşa ev sahipliği yapan bir cennet. Çok çeşitli kuşların göç yolları olması sebebiyle burası adeta bir kuş ülkesine dönüşmüş. Belediye tarafından yaptırılan teraslarda, başka yerde göremeyeceğiniz bu manzarayı izlemek ise çok keyifli.

  Ilıca Plajı

  Kumu, berrak denizi ve imkanları ile ülkemizin en değerli plajlarından birisi olan Ilıca Plajı, özellikle tatil dönemlerinde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Yaz aylarında gelmeniz durumunda mutlaka uğramanız gereken yerlerden olduğunu düşünüyoruz. Çeşmeye yakın konuda olan plaja kiralık araç ile kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

  Bozdağ Kayak Merkezi

  Tatil denince aklına deniz, kum, güneş yerine zorlu pistler gelenlerden misiniz? O zaman İzmir’de bulunan ve ülkemizin en modern kayak tesislerinden birisi olan Bozdağ Kayak Merkezi’ne bir göz atmalısınız. Uygun fiyatlı olması ve ulaşım imkanlarının rahat olması sebebiyle çok avantajlı bir tatil seçeneği.

  Şirince Köyüz

  Belki de dünyanın en popüler köyü olan Şirince, popülaritesinin yanı sıra çok sevimli mimariye sahip evleri ile oldukça ilgi çekici. Masallardaki gibi bir köy görmek istiyorsanız ailecek ziyaret edebilirsiniz. Köyde bir çok organik ürün ve hediyelik eşya satışı da yapılıyor. Köye rahat ulaşım sağlamak adına İzmir araba kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

  Efes Antik Kenti

  Dünyanın en önemli antik eserlerinden birisi olan Efes, İzmir Selçuk ilçesi sınırları içerisinde. Her sene dünyanın neredeyse tüm noktalarından turist çekmesi ile şehre inanılmaz katkısı olan Efes Antik Kenti, özellikle arkeoloji ve tarih meraklılarının kaçırmaması gereken bir değer.

  Ashab-ı Kehf Mağarası

  Efes antik kentinin çok yakınında bulunan mağarayı neredeyse tüm Müslümanlar bilir fakat İzmir’de olduğunu bilmezler. Rivayete göre o dönem günahkarlardan kaçıp bir mağaraya sığınan 7 genç, Allah tarafından uykuya daldırılmış ve 300 yıl sonra uyandırılmışlardır. Mağaraya giderek hem bu inanılmaz olayın yakından şahidi olabilir hem de hikayenin geri kalanını mağarada bulunan rehberlerden dinleyebilirsiniz.

  Aşıklar Şelalesi

  Tepenizden şelale akarken, muhteşem bir kahvaltı yapmaya ne dersiniz? İzmir’de her şey gibi bu da mümkün. Dikili’de yer alan Aşıklar Şelalesi size doğanın içinde muhteşem bir güne başlama imkanı sunacak.

  Foça

  Adını civarda yaşayan ve çok sevimli foklardan alan Foça tam bir balıkçı kenti. Eski tarihi Rum evleri, inanılmaz temiz denizi ve onlarca balıkçı teknesi ile İzmir’in simge ilçelerinden. Tarih ve doğanın içinde kaybolmak, akşam da harika bir balık yemek için daha iyi bir yer düşünemiyoruz.

  Dikili

  Butik bir tatil cenneti olan Dikili’de, yaz tatili adına aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Çok yoğun dönemler hariç kalabalık olmadığı için size huzurlu bir tatil imkanı sunacaktır. Dikili’ye rahat ulaşım ve ilçe içinde gezme imkanı adına mutlaka İzmir oto kiralama hizmetinden faydalanmayı unutmayınız.

  Çeşme

  Yazın nüfusu 10’a katlanan Çeşme, İzmir’in en popüler noktasıdır. Muhteşem sahilleri, lüks otelleri, enfes restoranları ve misafirperver halkı ile gerçekten herkesin ilgisini çekebilecek bir yer. Bu yüzden her sene milyona yakın yerli ve yabancı turist, tatillerini Çeşme’de geçirebilmek adına İzmir’in yolunu tutuyor. Tatilinizi ulaşım araçlarında heba etmemek adına araç kiralayarak, Çeşme’nin en bilinmez sokaklarını dahi fethedebilirsiniz.

  Seferihisar

  Ülkemizin Cittaslow unvanını kazanmış ilk ilçesi Seferihisar, o kadar güzel ki bazen kendinizi rüyada zannediyorsunuz. İlçenin kalabalık olmaması, yenilen her şeyin organik olması ve bir tatil beldesinde olması gereken tüm özelliklere sahip olması burayı herkesin bir gün taşınıp ölmeyi isteyeceği bir ilçe haline getiriyor.

  Urla

  Şehrin kargaşasından uzak ve merkeze sadece 30 km uzaklıkta olan Urla, mavinin ve yeşilin çok güzel buluştuğu bir yer. İskelesi, balıkçı tekneleri, balık restoranları ve berrak denizi ile adeta huzurun simgesi. Urla’nın sokaklarında yürümek, pazarlarında gezmek ve ilçenin meşhur Enginarını tatmak bile başlı başına harika bir tatil.

  Karaburun

  İzmir’in doğal güzellikleri açısından en zengin noktalarından birisidir Karaburun. Çeşitli bitki ve kelebeklere ev sahipliği yapması sebebiyle de profesyonel ve amatör fotoğrafçıların akınına uğramaktadır. Yeşilin ve mavinin içinde, sakin ve huzurlu bir tatil yapmak için aracınızı Karaburun’a doğru sürebilirsiniz. Ucuz İzmir araç kiralama fiyatları için Cizgi Rent A Car ile şimdi iletişime geçin.

  İzmir Şehir İçi Ulaşım

  İzmir çok yüksek nüfusa sahip ve büyük bir şehirdir. Bu nedenle de oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Şehir merkezinden neredeyse şehrin her noktasına ulaşabileceğiniz toplu ulaşım araçları bulunmaktadır. Şehir içindeki tüm toplu ulaşım araçlarında elektronik kart sistemi kullanılır. İzmirkart ile tüm otobüs, metro ve diğer araçları kullanabilirsiniz. 300’den fazla otobüs ise sadece gündüz saatlerinde değil gece saatlerinde de hizmet vermektedir, metro ise 00.00’da son seferini yapmakta. Bu yönüyle İzmir, diğer şehirlere göre oldukça üstün ulaşım imkanlarına sahiptir. İzmir aynı zamanda vapur seferleri ile de bazı noktalara ulaşım imkanı sunmakta.

  İzmir turistik bir kent olduğu için gezilip görülmesi gereken çok fazla noktası vardır. Tek başınaysanız ve gezmek için önünüzde aylar var ise toplu ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Kentin özellikle tatil dönemlerinde çok kalabalık olması, toplu ulaşım araçlarının da konforunu düşürmektedir. İzmir’i ve tüm ilçelerini kendi programınıza göre dilediğiniz gibi gezmek için İzmir araba kiralama seçeneklerini düşünmelisiniz. Cizgi Rent A Car ile iletişim kurarak İzmir Menderes Havaalanı araç kiralama veya İzmir merkez oto kiralama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Uygun fiyatlarımız için sizi İzmir ofisimize bekliyoruz.

  keyboard_arrow_up
  phone comment

  Teklif ve Haber Listesi

  Haber listemize kaydolarak kampanyalar ve şirketimiz hakkında haberlerden öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz.