edit_location
calendar_today
calendar_today


edit_location
Araç Arama
edit_location
edit_location


calendar_today
calendar_today
Yakıt tipi
Vites tipi
Markalar

Samsun

    
Araç Kiralama için Lütfen Bekleyiniz.
En iyi araçlar ve en avantajlı fiyatlar için lütfen bekleyiniz


Samsun Araç Kiralama

Kızılırmak’ın oluşturduğu muhteşem delta ve Çarşamba Ovasının verimli arazisine ilave olarak Karadenizin hırçın sularıyla birleşen muhteşem bir doğa Samsun’un güzelliğini özetleyebilir. Peki, Samsun’da ne yapılır? Samsun araba kiralama fiyatları nasıl ya da lüks araç kiralama Samsun alternatifleri nasıl bulunur?

Samsun’da Görülmesi Gereken Yerler

Samsun araç kiralama fırsatlarına cizgirentacar.com ana sayfasındaki rezervasyon modülünden bakabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama da olduğu gibi Samsun Havalimanı araç kiralama seçeneklerini saniyeler içinde listeleyebilirsiniz. Doğası ile Karadeniz’in yeşil cenneti diyebileceğimiz şehirlerden olan Samsun, tatil yapmak isteyenler için ideal bir gezi rotası. Doğa sporları ya da kültür turizmi sevenler, tatilini Ege ya da Akdeniz yerine Karadeniz’de geçirmek isteyenler için Samsun en ideal noktalar arasında. Şehrin her yerini gezmenin kolay yolu ise tabi ki araç kiralama.. İşte Samsun’da gezilecek görülecek başlıca yerler:

Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Parkı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü İstanbul’dan Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapuru, Milli Mücadele’nin en önemli sembollerindendir. 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a yanaşan vapurun aslına uygun olarak dönüştürüldüğü müzede, Atatürk’ün fotoğraflarını, şahsi eşyalarını, kurmaylarının ve mürettebatının balmumundan heykellerini ve önemli belgeleri görebilirsiniz.

Samsun Atatürk Anıtı - Onur Anıtı ve Atatürk Parkı

Samsun Atatürk Anıtı, şehrin en önemli simgesidir. Mustafa Kemal’in, Samsun’a çıktığı yer Atatürk Parkı içerisine yer alır. Milli Mücadele’nin başlaması anısına yapılan bu anıtın dört bir yanında Milli Mücadeleyi temsil eden heykel ve figürler bulunur. Samsun halkının kendi aralarında para toplayıp Atatürk için yaptırdığı bu eşsiz anıt oldukça heybetlidir. Avusturyalı heykeltıraş Heinrick Krippel tarafından yapılmıştır.

Amazon Köyü ve Amazon Adası

Amazon Köyü, Samsun başta olmak üzere Karadeniz Bölgesi’nde yaşadığına inanılan ve savaşçı kadın kabilelerinin balmumu heykelleri ile yaşam alanlarının canlandırıldığı bir bölgedir. Özellikle Yunan mitolojisinde adı sıkça geçen Amazonların ana yurdunu Samsun’da ziyaret edebilirsiniz.

Akdağ Kayak Merkezi

Merkez’e 7 km uzaklıkta bulunan Akdağ Kayak Merkezi, Samsun’da kış turizmi için ideal yerlerin başında geliyor. Eğer kış mevsiminde Samsun gezisi planlıyorsanız Akdağ Kayak Merkezi’ne uğramayı sakın unutmayın.

Kabaceviz Şelalesi

Harika görüntüsü ve mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi olarak Kabaceviz Şelalesinde, 60 metre yükseklikten akan sularda trekking de yapılıyor. Adrenalin tutkunları için son derece ideal bir nokta.

Sürmeli Köyü

1924’de Yunanistan’dan mübadele ile gelenlerin yerleştiği ve Bafra’ya 13 km uzaklıkta yer alan Sürmeli, Türkiye’de, bir köy yerleşkesinde kurulan ilk ve tek ekolojik pazara sahip. Sürmeli Köyü, ürettikleri organik ürünleri ve bunlarla yapılan yemekleri tanıtmak amacıyla Yöresel Ot Yemekleri Festivali düzenliyor. Festival zamanı Samsun’da olursanız mutlaka bu köyü ziyaret edin. İstanbul'dan gelecekseniz, festival haftası İstanbul araç kiralama listesinden dilediğiniz aracı seçerek konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunların dışında Samsun’da Şahinkaya Kanyonunda feribot gezisine çıkabilir, Atakum Plajında denize girebilir, Bandırma Vapuru, Gazi Müzesi, Samsun Müzesi gibi tarihi alanları ziyaret edebilirsiniz. Tüm bu gezi duraklarına, Samsun oto kiralama fırsatlarını değerlendirerek kolayca ulaşabilirsiniz. Samsun Havalimanı araç kiralama seçenekleri oldukça geniş. Samsun kiralık araç arayanların öncelikli tercihi her zaman için Cizgi rent a car oluyor.

Samsun’da Nerede Kalınır?

Samsun konaklama seçenekleri konusunda oldukça fazla alternatife sahiptir. Büyük oteller Samsun’da otel konaklaması için çok tercih edilir. Diğer yandan Samsun pansiyonları ve butik otelleri de oldukça fazladır.

Samsun araç kiralama

Samsun oto kiralama şehir içi ulaşımda mutlaka tercih etmeniz gereken bir seçenek. Samsun’da oto kiralamak Cizgi rent a car sayesinde bir hayli kolay ve pratik. Ekonomik araç kiralama ya da lüks araç kiralama seçeneklerini değerlendirebileceğiniz Cizgi rent a car, size Kızılırmak Deltası, Kuş Cenneti, Çarşamba gibi sık ziyaret edilen noktalara kolay ulaşım imkanı sağlayacaktır.

keyboard_arrow_up
phone comment

Teklif ve Haber Listesi

Haber listemize kaydolarak kampanyalar ve şirketimiz hakkında haberlerden öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz.