edit_location
calendar_today
calendar_today


edit_location
Araç Arama
edit_location
edit_location


calendar_today
calendar_today
Yakıt tipi
Vites tipi
Markalar

İstanbul Araç Kiralama

    
Araç Kiralama için Lütfen Bekleyiniz.
En iyi araçlar ve en avantajlı fiyatlar için lütfen bekleyiniz


İstanbul Araç Kiralama ve Oto Kiralama Hizmeti

İstanbul ucuz araç kiralama ihtiyaçlarınız için uygun fiyatlı çözümler sunan Cizgi Rent A Car ile iletişime geçerek, yılın en yoğun günlerinde bile konforlu aracınız ile İstanbul sokaklarında gezebilirsiniz. İstanbul oto kiralama istekleriniz için birkaç hafta öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Keşfedilecek sayısız güzelliği ile ülkemizin en güzel ve en büyük şehri olan İstanbul, 20 milyona yaklaşan nüfusu ile dünyanın merkezi noktalarından bir tanesi. Eşsiz boğazı ve tarihi dokusu ile İstanbul, size hiç unutamayacağınız anıları hediye edecek. Ilıman iklimi ve dünya standartlarının çok üzerinde olan yolları ile, İstanbul her mevsim gezilebilecek bir şehir.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulanlar

  İstanbul'da nakit araç kiralayabilir miyim?
 • Aracınızı teslim alırken nakit ödeme ile araç kiralama işleminizi yapabilirsiniz.
  • İstanbul'da araç kullanmak zor mudur?
 • Türkiye'nin başka bir şehrinden geliyorsanız ve ilk defa İstanbul'da araç kullanacaksanız biraz zorlanabilirsiniz. Fakat araçlarımızda kasko ve sigorta vardır, endişelenmenizi gerektirecek hiçbir durum bulunmamakta.
  • İstanbul'da Araç Kiralama Ne Kadar?
 • Fiyatlar kiralayacağınız araca ve sezona göre değişmektedir. İstanbul'da en ucuz araç kiralama hizmetini sunan firmalardan biri Cizgi Rent a Car.
  • İstanbul'da yıllık araç kiralayabilir miyim?
 • Yıllık araç kiralama işlemi yapabilirsiniz, bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.
  • İstanbul'da en iyi araç kiralama firması hangisi?
 • İstanbul'da yüzlerce belki binlerce araç kiralama firması bulunmakta. Cizgi Rent a Car olarak yıllardır bu işi yapmaktayız ve filomuzda 4500 civarı araç bulunmakta ve sizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmamaktayız.
 • İstanbul’da Araç Kiralamanın Faydaları Nelerdir?

  İstanbul, gezilip görülmesi gereken 1.000’den fazla tarihi noktaya sahip bir şehirdir. Bunun yanında yine binlerce farklı lezzetin de buluştuğu bir metropoldür. Bu sebeple İstanbul’u dolmuş, otobüs veya taksi ile gezmek hem çok zor hem de çok maliyetli olacaktır.

  İstanbul’a tatil veya iş için geldiğinizde, şehirden maksimum verimi almak için mutlaka araç kiralama seçeneğini düşünmelisiniz. İstanbul'da şehir içi araç kiralama hizmeti sayesinde, çok uygun fiyatlar ile kiralayacağınız otomobil ile İstanbul’u dilediğiniz kadar gezebilirsiniz. Ayrıca aileniz için en güvenli ve konforlu yol da, şahsınızın kullandığı araç ile seyahat etmektir. Cizgi Rent A Car otomobillerinin neredeyse tamamında bulunan navigasyon özelliği sayesinde de, İstanbul’u karış karış keşfedebilirsiniz.

  Araç kiralamanın bir diğer avantajı da olası kaza durumlarında, Cizgi Rent A Car tüm gerekli prosedürleri üstlenir ve size yeni araç sağlar. Siz sadece aldığınız hizmetin konforunu yaşarsınız.

  İstanbul Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

  İstanbul araç kiralama fiyatları, tercih edeceğiniz modele göre değişkenlik gösterecektir. Cizgi Rent A Car olarak sektörün en uygun fiyatlarını sunarak, müşterilerimizin memnuniyetini kazanmayı hedefliyoruz. En uygun fiyatlar için rezervasyonunuzu erken tarihlerde yapmaya özen gösteriniz.

  İstanbul’a Ne Zaman Gidilir?

  İstanbul, hava şartlarının sert olmaması sebebiyle yılın her ayında ziyarete uygun bir şehirdir. Elbette bahar ve yaz aylarında, trafiğin daha rahat olması ve etkinliklerin artması ile beraber gelen yerli ve yabancı turist sayısında artış olmaktadır. İstanbul, dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden birisi olduğu için nispeten daha sakin olduğu Nisan ve Mayıs aylarınızda şehri ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

  İstanbul’da Neler Yapılır?

  Asya ve Avrupa arasında köprü olan, bu sayede Doğu ve Batı kültürlerini sentezleyen İstanbul, tarihi ve kültürel birikimi ile dünyanın en önemli noktalarından birisidir. Geçmişte ev sahipliği yaptığı onlarca medeniyetin izlerini taşıyan şehir, tarihe ve mimariye düşkün olan herkes için bir hazine niteliğindedir.

  İstanbul’da çok fazla şey yapılabilir fakat elbette bunların hepsini yapmaya hiçbir faninin ömrü yetmeyecektir. Gezilip görülmesi gereken o kadar fazla yer var ki, bunu ne satırlara ne de sözlere dökerek bitirebiliriz. Yine de ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken ve her gelen ziyaretçinin mutlaka uğramadan şehirden ayrılmaması gereken noktaları paylaşabiliriz. İstanbul toprak olarak küçük olsa da yol ağı olarak devasa bir şehirdir. Şehri rahatlıkla gezebilmeniz için mutlaka altınızda bir otomobil olması gerekir. Konforlu bir tatil ve gezi için İstanbul otomobil kiralama hizmetlerine bir göz atabilirsiniz.

  Galata Kulesi

  İstanbul gezinizde sevdiğiniz insan da yanınızda mı? O zaman ilk uğramanız gereken destinasyonun Galata Kulesi olduğunu düşünüyoruz. İstanbul dendiği zaman akla gelen ilk yapı olan Galata Kulesi, bu şehre hükmetmiş olan tüm medeniyetlerin gözdesi olmuştur. Osmanlı zamanında yaşayan Hezarfen Ahmet Çelebi, yaptığı kanatlı uçuşu Galata Kulesinden atlayarak gerçekleştirmiştir.

  Ayasofya Müzesi

  Dünya mimari tarihinin belki en önemli 10 eserinden birisi olan Ayasofya, şehrin en önemli sembollerinden birisidir. Kilise olarak inşa edilen yapı, Osmanlı’nın İstanbul’u alması ile beraber cami olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ayasofya, Cumhuriyetin ilanı ile beraber müzeye dönüştürülmüş ve o günden beri milyonlarca turisti ağırlamıştır. Ayasofya daha içine bile girmeden, sizi heybetli görüntüsü ile kendisine hayran bırakacak. Sultanahmet mahallesinde ve yine kendisi kadar harika bir mimariye sahip olan Sultanahmet Camii’nin hemen yanında bulunan Ayasofya, İstanbul’un merkezi olan Fatih ilçesindedir.

  Eminönü

  Ayasofya ve Sultanahmet Camii gezisinden sonra artık turistlerin bir ritüeli haline gelmiş olan Eminönü gezisini de mutlaka yapınız. İstanbul araç kiralama hizmeti ile edindiğiniz aracınız ile Eminönü sahile sadece 3-4 dakikada ulaşabilirsiniz. Buranın geleneğine uyup balık ekmek + turşu yemeyi unutmayın.

  Boğaz Köprüsü

  5 dakikada kıta değiştirmek ister misiniz? O zaman sizi İstanbul’un boğaz köprüsüne alalım. Boğaziçi Köprüsü, insanı kendisine hayran bırakan mimarisi ile sizi bekliyor. Köprünün ayaklarında bulunan lüks balıkçılar da ise efsane bir akşam geçirebilirsiniz.

  Kapalı Çarşı

  İstanbul’a ayak basıp kapalı çarşıya uğramak olmaz. Eminönü’nde balığınızı yiyip enerji topladıktan sonra gelmeniz tavsiye olunur çünkü çok yorulacaksınız. Dünyanın en büyük çarşılarından bir tanesi olan Kapalıçarşı, Türk kültürüne ait on binlerce ürünün satıldığı bir yer. Alışveriş yaparken sıkı pazarlık yapmayı unutmayın zira fiyatlar fahiş.

  Cihangir

  Akşam ne yapsak? diye düşünüyorsanız mekanınız Cihangir olabilir. Geceleri çok hareketlenen Cihangir sokaklarında eğlence ve canlı müziğe doyacağınızın garantisini veriyoruz.

  Bebek Sahili

  Seçkin mekanlarda takılmak ve harika manzaraların tadına varmak istiyorsanız Bebek sahiline mutlaka uğrayın. Muhteşem bir kahvaltı veya şık bir akşam yemeği yemek isteyen herkesin aklının kenarında bulunması gereken bir yer. Cizgi Rent A Car hizmetlerinden faydalanarak kullandığınız kiralık araç ile sahil yolunu kullanarak Bebek ilçesine dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz.

  Emirgan Korusuz

  Çiçeklerin cenneti diye tabir edebileceğimiz Emirgan Korusu’nu özellikle ailelere tavsiye ediyoruz. Huzurla dolacağınız ve çiçek manzaraları ile adeta mest olabileceğiniz çok eşsiz bir lokasyon. Özellikle Nisan aylarında gelerek, meşhur Lale festivallerine katılabilirsiniz.

  Belgrad Ormanı

  İstanbul araba kiralama imkanından faydalananlar için tavsiye edebileceğimiz Belgrad Ormanı da, İstanbul’un çok az bilinen yüzünü size gösterecektir. Araç kiralamak şart diyoruz zira Orman şehre uzak bir noktada. Yollar geniş ve boş olduğu için, İstanbul merkezden 15 dakikada ulaşmak mümkün. Oksijene ve yeşile doymak için bir sabahınızı buraya ayırmalısınız.

  Gülhane Parkı

  Yürüyüş yapmak ve aileniz ile güzel vakit geçirmek için uğrayabileceğiniz açık hava merkezidir. Eminönü gezinizin bir parçası olarak ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Park o kadar büyük ki, koca bir günü bile burada geçirebilirsiniz.

  Mısır Çarşısı

  İstanbul’un en büyük 2. çarşısı olan ve yaklaşık 1.000 yıldır çarşı olan Mısır Çarşısı, içerisinde binlerce çeşit ürünün bulunduğu dev bir yapı. Turistlerin çok ilgisini çeken Mısır Çarşısına, Eminönü’nde balık yedikten sonra uğrayabilirsiniz.

  Sultanahmet Camii

  Turistlerin Blue Mosque demesinin sebebi caminin içerisinde bulunan 20 binden fazla çinidir. Osmanlı zamanında Sultan 1. Ahmet tarafından yaptırılan cami, şehrin tek 6 minareli cami olması ile meşhurdur. Ayasofya ile beraber inanılmaz bir heybetle ziyaretçilerini karşılayan bu dev camii, İstanbul’un önemli sembolleri arasındadır.

  Topkapı Sarayı

  İstanbul’a geldikten sonra ziyaret edilmemesi büyük talihsizlik olacak bir nokta. Her yıl 1 milyona yakın turistin ziyaret ettiği Topkapı Sarayı, paha biçilmez eserlere ev sahipliği yapıyor. Büyüleyici bir mimari yapıya sahip olan Topkapı Sarayı, Osmanlı İmparatorluğu’nda Padişahların yaşam alanı olarak kullanılıyordu.

  Dolmabahçe Sarayı

  Osmanlı döneminde yapılan saray, Atatürk’ün de hayatının son dönemlerinde yaşadığı yer olması itibariyle çok büyük öneme sahiptir. İstanbul oto kiralama hizmeti ile edindiğiniz aracınızı park edebileceğiniz otoparkı bulunmaktadır. Miniatürk İstanbul’un tamamını 2 saat içerisinde gezmek ister misiniz? Şaka gibi fakat şaka değil. İstanbul’daki tüm önemli noktaların minyatürlerinin bulunduğu dev bir alandan bahsediyoruz. Araç ile çok rahat ulaşabileceğiniz Miniatürk, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

  Çamlıca Tepesi

  İstanbul’un en önemli ilçelerinden birisi olan Üsküdar’da bulunan Çamlıca Tepesi, size harika bir İstanbul manzarası sunuyor. Ayrıca tepede Osmanlı Mutfağı’nın çok özel tatlarını ve meşhur Çamlıca Gazozunu denemeyi unutmayın.

  Pierre Loti Tepesi

  İstanbul araç kiralama ile aldığınız otomobille Eyüp merkeze ulaşın, merkeze girer girmez ilçenin en önemli noktalarından birisi olan Pierre Loti Tepesine giden tabelalar ile karşılaşacaksınız. Aracınız ile tabelaları takip ettiğiniz takdirde, en fazla 5 dakika içerisinde kendinizi İstanbul’un en güzel manzaralarından birisini izlerken bulacaksınız. Bu güzel manzarayı tepedeki restoran – cafelere oturarak veya sadece herhangi bir bankta dinlenerek izleyebilirsiniz.

  İstiklal Caddesi

  İstanbul’dan bahsedip de İstiklal Caddesinden söz etmemek olmaz. İstanbul’un kalbi denince akla gelen ilk yer olan İstiklal Caddesi, her gün milyonlarca insanın üzerinden geçtiği bir noktadır. Türkiye’nin en ünlü caddesi olan İstiklal, tam bir insan mozaiğine sahiptir. Dünyanın her bölgesinden insanı burada görmek mümkündür. Uğradığınızda mutlaka tarihi tramvaya da binmeyi unutmayınız.

  Kız Kulesi

  Öyle bir ada düşünün ki üzerinde sadece küçücük bir bina olsun. Muhteşem de bir hikayesi bulunan kız kulesi, İstanbul’un kalbinde yıllardır misafir olarak durmaktadır. Boğaz’ın denize yakın kısmında bulunan çok küçük bir ada üzerine inşa edilmiş Kız Kulesi’nin karşısında demli bir çay içmeyi unutmayın. Özellikle akşam saatlerinde, karşınızda kız kulesi dururken muhabbet ve çay keyfinin ne denli zevk verdiğini fark edeceksiniz.

  İstanbul Akvaryum

  Öyle bir akvaryum düşünün ki içinde 20 binden fazla canlı olsun. Özellikle çocuklu ailelere kesinlikle tavsiye ettiğimiz bu akvaryum, Florya’da bulunmaktadır. Saatler süren akvaryum gezisinden sonra mekana çok yakın olan Florya Sosyal Tesislerinde de inanılmaz uygun fiyatlara harika lezzetleri tadabilirsiniz. Florya’da bulunan Florya Ormanı ise yemeğinizi yedikten sonra hala vaktiniz kalmışsa, ziyaret edilebilecek üçüncü bir seçenek. Florya merkeze uzak bir bölge olduğu için ulaşım araçları ile gitmeniz zor olacaktır, özel aracınız yok ise İstanbul'da oto kiralama seçeneklerini düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

  Şile

  İstanbul’a uzak fakat bir o kadar da bakir kalmış bir bölge. Muhteşem sahili, meşhur Şile feneri, butik çarşıları ve dinlenme temalı otelleri ile adeta saklı bir cennet. İstanbul merkezden 1 saatlik araç yolculuğu ile Şile’ye ulaşabilirsiniz. Vakti olan ziyaretçiler için 1-2 gün de Şile’ye çok yakın olan Ağva’yı ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz.

  Caddebostan Sahili

  Buraya geldiğinizde, sahilin bu kadar merkezi olup nasıl bu kadar sakin kalabildiğini merak edeceksiniz. Eşiniz, çocuklarınız, sevgiliniz veya arkadaş gruplarınız ile burada gün boyu güzel vakit geçirebilirsiniz. Piknik yapabileceğiniz çok geniş alanları bulunmaktadır. Ayrıca bisiklet kiralayıp özel bisiklet yolunda sahil turu atabilirsiniz.

  Göksu Deresi

  Gittiğinizde İstanbul’da var olduğuna inanamayacağınız bir saklı cennet. Göksu deresinin yanında bulunan balık restoranlarında güzel bir ziyafet çekebilirsiniz.

  Atatürk Arboretumu

  İstanbul’un sakinleri tarafından dahi çok az bilinen Atatürk Arboretumu, İstanbul’un beli de en huzur bulabileceğiniz noktasıdır. Kemerburgaz’da bulunan mekanda, 2 binden fazla bitki çeşidi yaşıyor. Hafta sonları çok kalabalık olduğu için hafta içi ziyaretlerine daha uygun olduğunu düşünüyoruz.

  Hidiv Kasrı

  Güzel bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız, planlarınız arasına mutlaka Hidiv Kasrı’nı da eklemeyi unutmayın. İstanbul’da çok az yerde bulabileceğiniz manzarayı ve huzuru burada bulabilirsiniz. Burada aynı zamanda Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini sunan restoranlar bulunmakta.

  Rumeli Hisarı

  Belki de İstanbul’un fetih edilmesi ile dünyanın kaderini değiştire Fatih Sultan Mehmet’in bu yolda inşa ettirdiği ilk yapı olma özelliğini taşır. Tarihe ve eski mimarilere meraklı olanların gidip görmesi gereken bir yapı.

  Kadıköy Moda

  Kalabalık caddeleri, butik restoranları, organik pazarları, muhteşem sahili ve bütün gün oturabileceğiniz yeşil alanları ile Kadıköy, İstanbul’un tartışmasız en güzel ilçesi. Kadıköy’e koca bir hafta sonunu rahatlıkla ayırabilirsiniz.

  İstanbul Boğazı

  İstanbul denince akla elbette ilk boğaz gelecektir. Boğaz, şerit halinde onlarca farklı güzel mekana sahip olsa da boğazın kendisini gezmek de müthiş bir zevk. Ortaköy, Üsküdar ve Eminönü’nden kalkan tur vapurları ile boğazın güzelliklerine daha yakından şahit olabilirsiniz. Bütçeniz yetiyorsa yüzlerce kişinin katıldığı turlar yerine daha özel turlara katılabilir veya tekne kiralayarak sadece aileniz ile boğazı turlayabilirsiniz.

  İstanbul Şehir İçi Ulaşım

  İstanbul’da 39 farklı ilçe ve yüzlerce farklı semt bulunmaktadır. Nüfus 20 milyon olunca şehirdeki ulaşım sistemleri de inanılmaz gelişmiştir. Şehrin her noktasına giden otobüslerin yanı sıra gelişmiş bir metro, metrobüs, tramvay ve vapur ulaşım ağı bulunmaktadır. Metro ve metrobüs gibi merkezi ulaşım ağları 7/24 hizmet vermektedir. İstanbul tabiri caiz ise hiç uyumayan bir şehirdir.

  Ulaşım araçları ne kadar gelişmiş olsa da 20 milyonluk nüfus, bu araçların sürekli olarak aşırı dolmasına sebep olmakta. Sadece tek bir lokasyona gitmeniz durumunda avantajlı olsa da, İstanbul’u gezmek için maalesef zahmetli bir seçenek olarak karşınızda duracaktır. Zira birkaç noktadan sonra artık gezecek enerjiniz kalmayacaktır. İstanbul’u doya doya gezmek ve birbirinden uzak yerlere de rahatlıkla gitmek için ucuz araç kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz. Cizgi Rent A Car ofisimize gelerek veya bizimle iletişime geçerek İstanbul'da ucuz araç kiralama ve araç kiralama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Tatil planlarınızdan bir hafta kadar önce aramanız, sizlere daha çeşitli araçlar ve uygun fiyatlar sunmamıza olanak sağlayacaktır.

  keyboard_arrow_up
  phone comment

  Teklif ve Haber Listesi

  Haber listemize kaydolarak kampanyalar ve şirketimiz hakkında haberlerden öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz.