edit_location
calendar_today
calendar_today


edit_location
Araç Arama
edit_location
edit_location


calendar_today
calendar_today
Yakıt tipi
Vites tipi
Markalar

Hatay Havalimanı (HTY)

    
Araç Kiralama için Lütfen Bekleyiniz.
En iyi araçlar ve en avantajlı fiyatlar için lütfen bekleyiniz


Hatay Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye’nin en güneyi, tam bir lezzet sofrası ve üç büyük dinin birlikte yaşadığı bu eşsiz şehir mutlaka gezi planlarınız arasında olması gereken bir yerdir. Bir zamanlar ‘’Doğu’nun Kraliçesi’’ olarak anılan Hatay, UNESCO tarafından ‘’barış şehri’’ olarak seçilmiştir. Geçmiş dönemlere ait birçok tarihi esere, avlulu evlere, mozaiklere ev sahipliği yapan bu şehrimizde ayrıca plajları, kaplıcaları, yaylaları ile de bir çok turisti ağırlamaktadır.   Hatay, geçmişte bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olmanın etkisiyle bir çok yemek kültürünü hala günümüze kadar korumuştur. Zengin mutfağı ile gurme turlarının bir numaralı rotası konumundadır. Ayrıca İslamiyet, Hristiyanlık ve  Museviliğin iç içe karıştı bu şehir kozmopolitik yapısıyla tüm dünyanın ilgi merkezlerinden biridir.   Eğer Hatay’a bir gezi planınız var ve araca ihtiyacınız var ise  en iyi, en rahat ve en uygun şekilde vaktinizi geçirebilmek, doya doya gezebilmek için Hatay Havalimanı araç kiralama ve rezervasyon işlemlerinizi Cizgi Rent a Car ile yapabilir ve ayaklarınızı yerden kesebilirsiniz.  

Hatay’a Ne Zaman Gidilir?

Hatay il genelinde Akdeniz iklimi hakimdir. Yaz ayları sıcak ve kurak, kışlar ise yağışlı ve ılık geçmektedir. Ama yükseklere çıkıldıkça iklimde değişiklikler görülmektedir. Özellikle Yayladağı’nda kışlar daha sert geçmektedir.   En sıcak ay Ağustos iken en soğuk ay ise Ocak’tır. Akdeniz ikliminin hakim olması nedeniyle dört mevsim ziyaret edilebilir konumdaki Hatay’da kışın lezzetli mutfağını deneyebilir ve tarihi yerleri gezebilirsin. Yazın ise deniz ve kumun keyfine varabilirsiniz.   Akdeniz’in 14 km ile en uzun plajı olan Çevlik Plajı, sezonu Mayıs ayında açıp Kasım ayına kadar denize girilebilmektedir.

Hatay’da Nerede Kalınır?

Hatay’da konaklamayı tercih edenler daha çok Antakya ve iskenderun ilçelerini tercih etmektedir. Turizm açısından her gün gelişme gösteren bu şehirde otellerde bunla beraber daha konforlu ve daha çok seçenek sunar hale gelmiştir.  dört ve beş yıldızlı otellerin yanı sıra kent otelleri,butik oteller,pansiyonların da bulunduğunu göz önünde tutarsak bütçenize en uygun konaklama yerini bulabileceğinize inanıyoruz.   Şehir merkezlerinde bulunan bir konaklama tercih ederseniz hem bir çok lezzet durağına daha kolay ulaşabilir hem de tarihi ve kültürel dokuyu daha yakından hissedebilirsiniz.  

Hatay’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Üç büyük dinin yıllarca barış içinde yaşadığı Hatay’da, çok farklı kültürlerden eserler bulunmaktadır. Bir yanınızda islami yapılar bulunurken hemen yanında bir kilise ile karşılaşabilirsiniz. Hataya gelen misafirler bir yandan tarihi ve kültürel gezi yaparken bir yandan da Hatay’ın her medeniyetten kültürüne yer edinmiş lezzetleri tatmayı es geçemiyor.   Öyleyse, Hatay Havaalanında araba kiralama işleminizi yaptıktan sonra gezebileceğiniz yerler;   Pierre Kilisesi; Dünyanın ilk kiliselerinden biri olarak kabul edilmektedir. Aynı zamanda ilk katolik kilisesidir. Aklınızda büyük ihtişamlı bir yapı canlanmasın. Dönemi düşünüldüğünde bir mağara olan bu kilise manevi değeri ile yerli ve yabancı bir çok turistin uğrak noktasıdır.   Hatay Arkeoloji Müzesi; dünyanın ikinci büyük mozaik koleksiyonuyla ve dünyanın üçüncü büyük sikke koleksiyonuyla, Hitit’ten Roma’ya , Bizans’tan Osmanlı’ya bir çok tarihi eseriyle sizi bir tarih serüvenine çıkaracak bu yer Hatay’da mutlaka uğramanız gereken yerlerden biridir.   Aziz Simeon Manastırı; Samandağ yolu üzerinde bir tepede bulunan, günümüze kadar bütünlüğünü koruyamasa da manzarası ile sizi beklemektedir. Anlatılanlara göre Stilit tarikatının kurucularından Saint Simeon dünyanın birçok yerinden çeşitli manastırlardan eğitim aldıktan sonra dünyadaki bütün nimetlerden arınmak ve Tanrı’ya yakın olabilmek için burada inzivaya çekilmiştir. Ölümünden sonra müritleri tarafından buraya bu manastır yapılmıştır. Asi Nehri Kıyıları; Antakya ve merkezi ikiye ayıran ve belediye tarafından nehir kıyıları düzenlenmiş ve çok güzel parkların yeşil alanların bulunduğu, mevsimine göre kenarında oturup dinlenebileceğiniz ferah havası ile enerjinizi toplamanıza yardım edecek  güzel bir alandır. Hatay’da , keyifli ve rahat bir seyahat için en uygun araba kiralama firması olan Cizgi Rent a Car ile güvenilir bir şekilde her segmentten kiralık araba ile Hatay’ın keyfini çıkarabilirsiniz.  

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay Havalimanı, İskenderun’a 30 km, Antakya’ya 27 km uzaklıktadır. Hatay Havalimanı’na Havaş ile ulaşım sağlanmaktadır. İskenderun’a 60 dakikada, Antakya’ya ise 40 dakikada ulaşabilirsiniz. 7/24 taksi hizmeti de alabilirsiniz.   Şehir içinde ise toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Çoğu gitmek istediğiniz yere tek vesait ulaşabilirsiniz. Ancak eğer gezi amaçlı geldiyseniz toplu taşıma sizin için vakit kaybı olacaktır. Çünkü toplu taşıma bir kolaylık olsa da kısa bir haftasonu tatilinizde kendi sürdüğünüz aracınızla daha özgür bir şekilde istediğiniz yere ulaşım sağlayabilir, istediğiniz yerde durup bir fotoğraf çekilebilirsiniz ya da istediğiniz yerde Hatay’ın dünyaca ünlü lezzetlerini tadabilirsiniz.   Web sitemizdeki arama bölümünden ya da Hatay Havalimanı oto kiralama ofisimize gelerek sizin için en uygun fiyatlı otomobili seçebilirsiniz. Ve Hatay’ı keşfetmek için sadece gaza basmanız yeterli olacaktır.
keyboard_arrow_up
phone comment

Teklif ve Haber Listesi

Haber listemize kaydolarak kampanyalar ve şirketimiz hakkında haberlerden öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz.