edit_location
calendar_today
calendar_today


edit_location
Araç Arama
edit_location
edit_location


calendar_today
calendar_today
Yakıt tipi
Vites tipi
Markalar

Trabzon

    
Araç Kiralama için Lütfen Bekleyiniz.
En iyi araçlar ve en avantajlı fiyatlar için lütfen bekleyiniz


Trabzon Araç Kiralama

  Her mevsim yağmur yağmasıyla, yemyeşil doğasıyla, türküleriyle, fıkralarıyla meşhur olan Trabzon, size unutamayacağınız bir anı bırakacaktır. Karadeniz’in incisi olarak tabir edilen bu şehir Doğu Karadeniz’in en büyük ve gelişmiş şehridir.   Modern dünya ile doğanın iç içe olduğu bu şehrimizde en iyi, en rahat ve en uygun şekilde vaktinizi geçirebilmek, doya doya gezebilmek için Trabzon Havalimanında ya da Trabzon’da araç kiralama ve rezervasyon işlemlerinizi Cizgi Rent a Car ile yapabilir ve ayaklarınızı yerden kesebilirsiniz.  

Trabzon’a Ne Zaman Gidilir?

  Karadeniz ikliminin en yoğun yaşadığı şehirdir Trabzon. Yılın hangi mevsimi giderseniz gidin Trabzon sizi mutlu edecektir. Yazları yağışlı, kışları sisli ve soğuk olmaktadır.Yerli ve yabancı turistler genellikle yazın bu şehre gelmeyi tercih etmektedir. Yaz aylarında şehir merkezindeki nemden kaçmanın en güzel yolu yaylalar çıkmaktır. Her yaz Trabzon’un çeşitli yaylalarında festivaller olmaktadır. Mutlaka bir tanesine katılmalısınız. Kış aylarında ise yoğun sisler yaşanmaktadır ve bu hem ulaşımı engellemektedir hem de gezi planınızı aksaklıklara uğratabilir. Yazın gitseniz bile yanınıza kalın kıyafetler almayı unutmayın, yağmurluğunuz her zaman yanınızda olsun. Çünkü en sıcak gününde bile Trabzon’a yağmur yağabilmektedir.  

Trabzon’da Nerede Kalınır?

Trabzon, turizmin canlı olduğu şehirdir. Her yere yakın olmak için şehir merkezinde kalmak isterseniz lüks otelleri de bulabilirsiniz, apart ve butik tarzdaki otelleri de. Eğer yaylada kalmak isterseniz oralarda da oteller ve butik pansiyonlar bulunmaktadır.  

Trabzon’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

 

SÜMELA MANASTIRI

Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alan Sümela Manastırı'nın yapım tarihi bilinmese de M.S. 365-395 yılları arasında yapıldığı sanılmaktadır. Aynı gece iki rahip rüyalarında, Sümela Manastırı'nın bulunduğu yerde Hz. İsa ve Hz. Meryem’i görmüş ve gördükleri yere manastırı inşa etmişlerdir. Halk arasında “Meryem Ana” olarak da anılmaktadır. Mutlaka görülmesi gereken yerlerin en başında yer alır.  

TRABZON KALESİ

Trabzon Kalesi şehrin en yüksek tepesinde yer almaktadır. Denizden gelebilecek olan saldırıları önlemek amacıyla iM.S. 5’inci yüzyılda inşa edilmiştir. Trabzon Kalesi, yukarı hisar, orta hisar ve aşağı hisar olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Zamanında Evliya Çelebi bu kaleden şöyle söz etmiştir: “Dağ tarafında cehennem kuyusuna benzer bir derin hendeği vardır ki yetmiş yedi adam girer. Safi kesme kayadır. İçinde camii, muhafazacı evleri, mahzenleri, cebehâneleri vardır”.  

VAZELON MANASTIRI

Yine Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan Vazelon Manastırı'nın kuruluş tarihi de tam olarak bilinmiyor. Ancak M.S. 270 yılında kurularak İncil’deki Vaftizci Yahya Peygamber’e adandığı ve adının da bulunduğu Zabulon adlı dağdan aldığı rivayet edilmektedir. Bölgenin en eski manastırı olma özelliğini taşıyan Vazelon Manastırı’nın, Sümela Manastırı’ndan farkı içerisinde mağaralar ve ayazmanın bulunmasındandır.  

UZUN GÖL

Trabzon’daki tabiat harikalarından biri olan Uzun Göl, heyelan sonucu dere yatağının tabii baraj şeklinde kapanması sonucu oluşmuştur. Sık ormanları ve doğal güzelliğiyle turistler açısından oldukça sık ziyaret edilen aynı zamanda da doğaseverler için doğa yürüyüşü, bisiklet turları yapma imkanı sunan bir yerdir.  

Trabzon Şehir İçi Ulaşım

  Trabzon’da şehir içi ulaşımdan faydalanabilmeniz için Takkart sahibi olmanız gerekmektedir. Çünkü şehir içi ulaşımın çoğunu belediye otobüsleri karşılamaktadır. Ayrıca dolmuşlarla da kısa mesafeli ulaşımınızı şehir içinde sağlayabilirsiniz. Çevre ilçe ve köylere gitmek için 8-10 kişilik minibüsler bulunmaktadır. Turistik yerlere giderken ise merkezden kalkan gezi turlarını tercih edebilirsiniz. Gezi amaçlı geldiyseniz toplu taşıma sizin için vakit kaybı olacaktır. Çünkü toplu taşıma bir kolaylık olsa da kısa bir haftasonu tatilinizde kendi sürdüğünüz aracınızla daha özgür bir şekilde istediğiniz yere ulaşım sağlayabilir, istediğiniz yerde durup bir fotoğraf çekilebilirsiniz ya da istediğiniz yerde Trabzon’un lezzetlerini tadabilirsiniz.   Web sitemizdeki arama bölümünden ya da Trabzon Havalimanı ve Trabzon oto kiralama ofisimize gelerek sizin için en uygun fiyatlı otomobili seçebilirsiniz. Ve Trabzon’u keşfetmek için sadece gaza basmanız yeterli olacaktır.
keyboard_arrow_up
phone comment

Teklif ve Haber Listesi

Haber listemize kaydolarak kampanyalar ve şirketimiz hakkında haberlerden öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz.