edit_location
calendar_today
calendar_today


edit_location
Araç Arama
edit_location
edit_location


calendar_today
calendar_today
Yakıt tipi
Vites tipi
Markalar

Atatürk Havalimanı (IST)     

En iyi araçlar ve en avantajlı fiyatlar için lütfen bekleyiniz


İstanbul Atatürk Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye’de ilk hava ulaşımının başlatıldığı yer olan Atatürk Havalimanı İstanbul’un avrupa yakasında bulunmaktadır. Dünya’nın yoğunluk bakımından 11. sırasında yer alan havalimanına adımınızı attığınız an ofisimizi kolayca bulabilirsiniz. İstanbul merkezde araç kiralama işlemi yapmak istiyorsanız İstanbul araç kiralama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren İstanbul, yüzyıllarca dünyanın en önemli şehirlerinden biri olmuştur. Bu sebepledir ki bir çok büyük devlete başkentlik yapmıştır. Şehir içerisinde özellikle tarihi yarımada ve çevresinde Bizans ve Osmanlı mimarisini görmeniz mümkündür. Şehirde tarih hala size eşlik etmektedir.   Türkiye’nin ve Avrupa’nın en kalabalık metropolü olan İstanbul, içerisinde barındırdığı tarihiyle sizlere kapılarını açmaktadır.   İstanbul’da en iyi, en rahat ve en uygun şekilde vaktinizi geçirebilmek, doya doya gezebilmek için İstanbul Atatürk Havalimanı araç kiralama ve rezervasyon işlemlerinizi Çizgi Rent a Car ile yapabilir ve ayaklarınızı yerden kesebilirsiniz.  

İstanbul’a Ne Zaman Gidilir?

  Bulunduğu konum gereği aslında tam bir geçiş iklimin hakim olduğu söylenebilir. İstanbul dört mevsim gidebileceğiniz kozmopolit bir şehirdir. Yazlar sıcak ve nemlidir, kışlar ise soğuk ve kısa dönemde olsa yağışlıdır. Ancak en güzel zaman ilkbahardır gezmek için. Anadolu yakasının yeşillikleri ve deniz kenarındaki parklarda serinlemek doya doya gezebilmek için.  

İstanbul Avrupa Yakası’nda Nerede Kalınır?

Şehrin dört bir yanında lüks oteller, misafirhaneler, pansiyonlar, kiralık evler ve kent otelleri mevcuttur. Gezmek istediğiniz konuma göre o bölgeye yakın bir konaklama tercih edebilirsiniz. İstanbul kalabalık bir şehirdir. Ve yoğun bir trafik bulunmaktadır. Ayrıca doğudan batıya bir transfer noktası olması sebebiyle günübirlik ya da bir iki günlük ziyaretçileri de çok fazladır ve her zaman kalacak yer bulabilirsiniz. Önemli olan size en uygun oteli bulabilmektir.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Gezilecek Yerler Nerelerdir?

İstanbul Tarihin iki büyük imparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Ve sınırları içerisinde yolunuz sürekli tarihi bir yapıya çıkacaktır. Özellikle Haliç ve tarihi yarımada sokaklarda gezerken o tarihi size günümüzde yaşatacaktır.   Öyleyse, Atatürk Havaalanında araba kiralama işleminizi yaptıktan sonra gezebileceğiniz yerler; Tarihi yarımada; yüzyıllarca medeniyetleri misafir eden İstanbul’un, tarih açısından en hareketli yeridir. Topkapı Sarayı, Ayasofya Kilisesi ve Cami, Sultanahmet Cami, Yedi Kule ve surlar, Haliç..   Topkapı Sarayı; uzun yıllar başkentlik yaptığı Osmanlı döneminde padişahın evi olmuştur. O döneme ait, padişahların yaşantılarını, Osmanlı’nın değerlerini ve bir çok tarihi eseri burada görmeniz mümkündür.   Ayasofya; ilk yapıldığında kilise olan ancak Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethi sonrası camiye dönüştürülen yapı binlerce turistin uğrak noktasıdır.   Galata Kulesi; şehrin simgelerinden biri haline gelen yapı aslında bir yangın ihbar kulesidir. Bu kulede bulunan kişi şehirde bir duman gördüğünde hemen dönemin itfaiyesine haber verip o noktadaki yangını söndürmekle görevlidirler. Günümüzde ise eşsiz boğaz manzarası ile önünde kuyruklar olmaktadır. Rivayete göre Galata Kulesi’ne ilk kim ile çıkarsanız onunla evleneceğiniz söylenmektedir.   Taksim; belki de turistler tarafından en çok bilinen yerdir. İstanbul’un buluşma noktasıdır. Taksim’de buluşup İstiklal Caddesi’nde sayısız pasajlara girip, kiliselere uğrayıp, tarihi dokudaki binalarıyla eski dönemlere götüren ve caddenin sonunda Galata’ya selam vereceğiniz güzel bir yürüyüş sizi beklemektedir.   İstanbul’a geldiğinizde şehre has sokak lezzetlerini deneyimlemenizi öneririz. İstanbul, sanat galerileri, kafeleri, caz kulüpleri ve her zevke hitap eden lezzetler üreten restaurantları ile eğlence hayatının ve gündelik hayatın merkezi gibidir.   İstanbul’da , keyifli ve rahat bir seyahat için en uygun araba kiralama firması olan Çizgi Rent a Car ile güvenilir bir şekilde her segmentten kiralık araba ile İstanbul’un keyfini çıkarabilirsiniz.  

İstanbul Atatürk Havalimanı Ulaşım

Atatürk Havalanı ulaşım açısından size bir çok seçenek sunmaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanına metro, metrobüs, otobüs, taksi ve havataş ile ulaşım sağlanmaktadır.   İstanbul raylı sistem ağı kendi içerisinde aktarma istasyonlarına sahiptir. Metrobüs ve metro ağı da aynı şekilde ortak duraklara sahiptir. Bu yüzden Yeni Kapı-Havalimanı metrosun aktarma yapıp metro ile kolayca ulaşabilirsiniz.   Metrobüs direk olarak havalimanına gitmemektedir ancak Şirinevler durağından metroya aktarma yapabilirsiniz.   Taksim’den 96T ile havalimanına ulaşabileceğiniz gibi Havataş ile de trafiğin yoğun olmadığı saatlerde ulaşımı sağlayabilirsiniz.   Ulaşım açısından her türlü imkanı sağlayan İstanbul Atatürk Havalanı’ndan araç kiralamayı düşünüyor iseniz web sitemizdeki arama bölümünden ya da İstanbul Atatürk Havalimanı oto kiralama ofisimize gelerek sizin için en uygun fiyatlı otomobili seçebilirsiniz. Ve İstanbul’u keşfetmek için sadece gaza basmanız yeterli olacaktır.
keyboard_arrow_up
phone comment

Teklif ve Haber Listesi

Haber listemize kaydolarak kampanyalar ve şirketimiz hakkında haberlerden öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz.