Bursa Araç Kiralama - Araba Kirala | Cizgi Rent a Car
06-07-2022 12:00
Bursa Merkez
12-07-2022 12:00
Bursa Merkez
Alış tarihi bırakış tarihinden büyük olamaz
  1. Anasayfa
  2. Araç kiralama
  3. Bursa Merkez

Araç Kiralama için Lütfen Bekleyiniz.
En iyi araçlar ve en avantajlı fiyatlar için lütfen bekleyiniz


Araç Kiralama için Lütfen Bekleyiniz.
Aradığınız tarih aralığı veya lokasyonda müsait aracımız bulunmamaktadır. Detaylı bilgi için Çağrı Merkezimiz ile 0850 433 11 83 numaralı telefon aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.


Bursa Araç Kiralama Hizmeti


Bursa ili tarihinde Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olma özelliği taşırken 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında tüm dünyada 28. olurken Türkiye’de 1. Olmuştur. Sadece bu özellikleri ile bile gezmeyi sevenlerin Bursa’ya uğraması gerekir. Bursa araç kiralama ve Bursa Yenişehir Havalimanı araç kiralama hizmeti için Cizgi Rent a Car ile iletişime geçip Bursa ucuz araç kiralama hizmetimizden faydalanarak Bursa’nın güzelliklerini gezebilirsiniz.  

Bursa'ya Ne Zaman Gidilir?

Denizden 155 metre yüksekte olan Bursa şehri genel olarak ılıman bir iklime sahiptir. Ancak Bursa’nın kuzeyinde Marmara Denizi’nden gelen yumuşak ve ılık iklim varken, güneyinde Uludağ’ın soğuk iklimi vardır. Bursa ili Temmuz-Eylül ayları arasında en sıcak dönemini ortalama 20-24 derece ile yaşarken en soğuk dönemini de Şubat-Mart aylarında 6-8 derece ile yaşamaktadır. Kış sporu için Uludağ’ı ziyaret edenler Ocak ve Şubat aylarını tercih ederken, Bursa şehrini gezmek için gidenler Temmuz-Eylül ayları arasını tercih etmektedir.  

Bursa'da Nerede Kalınır?

Bursa’da konaklayabileceğiniz birçok sayıda otel ve pansiyon vardır. Özellikle de eski bir semt olan ve çok sayıda tarihi yapıya sahiplik yapan Bursa’nın merkez ilçesi Osmangazi’de çok sayıda otel vardır. Merkezdeki otellerden birinde kalırsanız Karagöz Müzesi, Orhangazi Türbesi, Arkeoloji Müzesi ve Bursa Saat Kulesi gibi turistik noktalara yakın olabilir ve gitme fırsatı bulabilirsiniz. Bunlardan ayrı olarak Çekirge Semti’nde bulunan kaplıcalardan yararlanmak isteyen ziyaretçilere de otantik oteller ve birbirinden farklı kaplıca konseptli mekanlarda konaklamalarını önerebiliriz. Tatillerini mavi deniz ile renklendirmek isteyen ziyaretçilere ise eşsiz güzellikteki Mudanya’da denizin dibinde olan otellerde kalmalarını tavsiye ederiz.

Bursa'da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Bursa denilince akla gelen ilk yerlerden biri kuşkusuz Uludağ’dır. Türkiye’nin en popüler olan kış sporları merkezi olan Uludağ Kayak Merkezi’ne gidip kayak yapmadan Bursa’dan sakın çıkmayın. Bunun yanısıra doğa yürüyüşü, kaya tırmanma, dağ bisikleti gibi pek çok aktiviteyi yapabilirsiniz. Ayriyeten tatil cenneti Mudanya, merkezde her köşede karşınıza çıkacak görkemli camileri, hanları ve medreseleri, 700 yıllık Osmanlı köyleri gibi birçok gezilecek yere sahiptir. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde olan Cumalıkızık, Osmanlı mimarisine sahip tarihi bir köydür ve Bursa’da yer almaktadır. Atatürk’ün Bursa’yı ikinci ziyareti sırasında kendisine hediye edilen bir köşk olan Atatürk Evi’ni ziyaret etmenizi de tavsiye ederiz. Osmanlı Devleti’nin ilk medreselerinden biri olan Yeşil Medrese, Türk İslam Eserleri Müzesi olarak Bursa’da yer almaktadır.  

Bursa Havalimanı Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı, şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunmakta ve merkeze ulaşım maksimum 2 saat sürmektedir. Ulaşımınızı belediye otobüsleri ya da minibüsler ile sağlayabileceğiniz gibi daha hızlı ve konforlu ulaşım isterseniz Bursa araç kiralama hizmetlerinden faydalanıp aracınızla sağlayabilirsiniz. Bursa Havalimanı araç kiralama hizmetimizle Cizgi Rent a Car olarak uygun fiyatlı ve yüksek model araçlarımızla sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.